Ejmiatsin_Church_Tbilisi_lit_up_at_night

کلیسای عجیب اچمیادزین ارمنستان

ژانویه 13, 2018
مطالب گردشگری

اگر به کشور ارمنستان سفر می کنید چه با تور ارمنستان  و چه شخصی حتما دیدن از کلیسای جامع اچمیادزین را از دست ندهید. اچمیادزین، که به معنی ( نزول تنها پسر مولود) است یک سرمایه باستانی ارمنستان است.

[caption id="attachment_1793" align="alignnone" width="600"]Ejmiatsin_Church اچمیادزین یک سرمایه باستانی ارمنستان[/caption] با توجه به افسانه ها، عیسی مسیح از آسمان به زمین آمد و نقطه ای را برای ساخت کلیسا مشخص نمود. کلیسای جامع اچمیادزین در آن محل در قرن چهارم (301 تا 303)، در سپیده دم تبدیل کشور به مسیحی  توسط پادشاه تردات سوم و سنت گرگوری روشنگر ساخته شده است با بازگشت به کلیسای جامع در چهره شمال، می توانید انواع مختلف ساخت و ساز را ببینید، که از دیوار اصلی شروع می شود، که دارای بلوک های سنگی از ساختمان اولیه 301-303 است که به زبان یونانی نوشته شده است، زبان مورد استفاده از الفبای مسروب ماشتوتس ارمنستان، در سال حدود 405 و شما همچنین می توانید گوشواره های زاویه ای را در دیوار بالا مشاهده کنید، که نشان می دهد که در آن سقف اصلی کجاست.
[caption id="attachment_1794" align="alignnone" width="600"]Ejmiatsin_Church_Tbilisi اچمیادزین محل اقامت کاتولیک عالی همه ارامنه[/caption]
از اولین کشور مسیحی جهان دیدن کنیدارمنستان اولین کشور جهان بود که مسیحیت را به عنوان دین دولتی خود پذیرفته است. اچمیادزین محل اقامت کاتولیک عالی همه ارامنه و مرکز کلیسای رسالت ارمنی است. هر هفت سال، در کلیسا دعای کریسمس مقدس در اینجا برگزار می شود؛ هزاران نفر از مؤمنان برای این مراسم به عنوان زائر از نقاط مختلف جهان به اچمیادزین می آیند. کلیسای هریپسیمه مقدس در 2 کیلومتری شرق کومیتاس Hraparak در مسروب ماشتوتس واقع شده است، و اولین توقف گاه در مسیر گردشگران برای بازدید اچمیادزین است. شهادت هرپسیمه، و همچنین تعدادی دیگر و 37 خادم رومی ، جنون پادشاه تردات را تسریع کرده و کشور را تبدیل به مسیحیت کرد. به همین ترتیب، هرپسیمه اغلب به عنوان عامل تعیین کننده در تبدیل کشور است. [caption id="attachment_1795" align="alignnone" width="600"]Ejmiatsin_Church_Tbilisi_night اچمیادزین محبوب ترین مقصد در ارمنستان[/caption] مارتيریون اصلی در قرن چهارم و پنجم در محل دفن هریپسیمه ساخته شده است و به عنوان یک بنای تاریخی قرون پنجم وششم، تصویری از این بنای یادبود را می توان بر روی ستون جنوب شرقی در Odzun Vank در ارمنستان شمالی یافت. بازدید از اچمیادزین ما را می تواند غافلگیر کند. آستواتساتین همچنین نام کلیسای “دهکده” و یا “دهقانی” می باشد. کلیسا آستواتساتین در قلب اچمیادزین است. این یک محراب با طرح زیبای روکوکو است که تنها در نوع خود در ارمنستان قرار دارد و یکی از زیباترین الوارهای ارمنستان است که کار هنری ایتالیایی می باشد. اچمیادزین محبوب ترین مقصد در ارمنستان است. علاوه بر این، اچمیادزین نهفته در قلب تمدن ارمنستان، منطقه ای که تولد اولین تمدن برنزی و آهن در جهان باستان است و بازدید از آن خالی از لطف نیست.

درباره تور ارمنستان و خدمات مسافرتی فلات پارس بیشتر بدانید

]]>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت تخفیفات ماهانه

به خبرنامه ما بپیوندید